niedziela, 6 marca 2016

Social Media BOOK TAG!

Social Media BOOK TAG!

Aktualnie mam do napisania na mój blog kilka recenzji książek, jednak z racji, że ostatnio głównie czytam, nic nie zamawiałam, nie byłam w żadnych zbytnio ciekawych miejscach, ani nic z tych rzeczy, to pomyślałam sobie, że blog nie może być przepełniony jak na razie samymi recenzjami książek. Dlatego przychodzę do was z Social Media BOOK TAG. Więc zaczynajmy:

1. Twitter - ulubiona krótka książka
Nie posiadam z byt wiele krótkich książek. Jednak, jak teraz myślę o nich, w głowie od razu pojawia mi się obraz: ,,rywalki- królowa i faworytka'', oraz ,,rywalki książę i gwardzista''. Są to moim zdaniem bardzo ciekawe książki, zwłaszcza dla tych którzy uwielbiają serię rywalki i chcieli by poznać te historię z perspektywy innych osób.

2. Facebook - Książka, którą czytał każdy i poczułeś presję, by ją przeczytać
Nie powiedziała bym, że poczułam presję, by przeczytać tę książkę, a mianowicie ,,zostań, jeśli kochasz''. Sama bardzo chciałam ją zakupić i wciągnąć w karty jej historii, jednak po przeczytaniu jej nie rozumiem po co ten szał na tę książkę. Każdy strasznie się nią zachwycał jednak dla mnie jest przeciętna. Pomysł na fabułę bardzo fajny, jednak moim zdaniem wykonanie kiepskie

3. Tumblr - Książka, którą przeczytałeś zanim stała się popularna
Muszę przyznać, że nie posiadam chyba takiej książki. Wszystkie jakie do tej pory przeczytałam, albo były już popularne, albo takie w okół których nie ma wielkiego szału. Jednak nagnę może zasady i powiem o książce, którą chciałam mieć zanim stała się popularna, czyli ,,podaruj mi miłość 12 świątecznych opowiadań'' Chciałam ją mień odkąd tylko wyszła, jeszcze zanim stała się popularna, przynajmniej tak mi się zdaje :) Jednak przeczytałam ją w święta Bożego Narodzenia, z racji jej świątecznego klimatu. Czyli przeczytałam ja troszkę po tym jak stała się popularna, co nie zmienia faktu, że chciałam ją od początku :)

4. MySpace - Książka, która nie pamiętasz czy ci się podobała czy nie
Z tym punktem również miałam mały problem. Jednak przy oględzinach półki z książkami, mój wzrok padł na ,,piękne istoty''. Muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie skończyłam tej książki, zazwyczaj kończyłam ją przy połowie, robiłam tak z 2 czy 3 razy. Jednak nie pamiętam dlaczego to robiłam, czy dlatego, że mi się nie podobała, czy z innego powodu.

5. Instagram - Książka która była tak ładna, że musiałeś zrobić jej zdjęcie
Tutaj ponownie nagnę troszkę zasady, ponieważ żadnej z moich książek nie zrobiłam zdjęcia. Jednak okładka ,,Czerwonej Królowej'' tak mi się spodobała, że wpatrywałam się w nią bez przerwy. Bardzo podoba mi się jej minimalizm, a zarazem piękno i tajemnica

6. YouTube - Książka, której ekranizację chciał byś zobaczyć
Jest tego troszeczkę, więc może wymienię kilka z nich. Z istniejących już ekranizacji bardzo chciała bym zobaczyć ,,stulatek który wyskoczył przez okno i zniknął'', ,,dary anioła'' zarówno film jak i serial, jednak najpierw muszę, znaczy chcę przeczytać książkę DA. Z istniejących to chyba jak na razie tyle, a z takich które jeszcze nie powstały to z pewnością Rywalki oraz czerwona królowa.

7. GoodReads - Książka którą polecasz wszystkim
Ostatnio wpadły mi w łapki dwie takie książki, a mianowicie ,,Porwana Pieśniarka'' oraz ,,Czerwona Królowa'' są to moim zdaniem wspaniałe książki, po których nadal mam kaca książkowego i nie mogę doczekać się kolejnych części. Naprawdę warto po nie sięgnąć. 

No więc z punkcików to na tyle, co do nominacji, to nominuje wszystkich którzy widzą ten post, a jeszcze tego Tagu nie zrobili.
No więc na dziś to tyle, mam nadzieję, że ten post wam się spodobał więc do zobaczenia no i cześć. Papa!

#Kremcia
 

2 komentarze:

 1. Nadal zastanawiam się nad przeczytaniem "Porwanej Pieśniarki", jednak nie jestem do końca przekonana. Skoro każdy ją poleca, to trzeba uważać ;) Ale cieszę się, że zakwalifikowałaś ją jako "GoodReads".
  Tysiąc Żyć Czytelnika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nadal nie przeczytałaś ,,Porwanej pieśniarki'', to naprawdę warto. Na swoim przykładzie mogę, powiedzieć, że niektóre książki, które większość osób poleca są przeciętne, ale ta jest naprawdę świetna, więc warto :) Dziękuję za komentarz :D

   Usuń